Drukuj

 

grecja

Pielgrzymka do Grecji śladami Apostoła Pawła
Państwo: Grecja
Transport: Samolot
Wylot: Kraków/Katowice/Wrocław/Warszawa/Lublin/Gdańsk/ Poznań
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny
Wyżywienie: Śniadania, obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel

 

PROGRAM:

1.DZIEŃ: 08.09.2020
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Przelot do Aten. Przejazd na zwiedzanie Aten. Zwiedzimy: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Świątynie Nike (zwiedzanie z zewnątrz). Przejdziemy obok Forum Romanum.  Wejdziemy na  Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, z którego zobaczymy również Agorę Grecką. To tutaj zjawił św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich.
Objazd miasta podczas którego zobaczmy Tryptyk Ateński i Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Postój przy Stadionie Panatenajskim, przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty pod Parlamentem - Plac Konstytucji (przy Grobie Nieznanego Żołnierza). Spacer po Place – niegdyś dzielnicy rzemieślniczej a dzisiaj rozrywkowo – handlowej, nad którą króluje Akropol
Przejazd do hotelu w Tolo. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

2. DZIEŃ: 09.09.2020
Śniadanie.  Rejs na najpiękniejsze wyspy zatoki Sarońskiej: Hydrę i Spetses.
Hydra - najciekawsza z wysp archipelagu. Nie ma na niej ruchu kołowego. Cały transport odbywa się na grzbiecie osiołków lub konno. Jest przykładem kamiennej architektury wyspiarskiej i niebywałego piękna. Zwiedzimy cerkiew Metropolitalną, pokluczymy po wąskich, kamiennych traktach i tysiącach schodów do zapierających dech w piersiach punktów widokowych.
Spetses - liczne zatoczki i lazurowe w nich morze, przyprawiają o zawrót głowy. Niewątpliwie jest to doskonałe miejsce na kąpiele i połowy owoców morza.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

3. DZIEŃ: 10.09.2020
Po śniadaniu zwiedzanie Argolidy: Nafplionu - weneckiego miasta, pierwszej stolicy młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Spacer po starówce: cerkiew św. Spirydona, Plac Konstytucji. Zwiedzimy Epidauros, gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Następnie odwiedzimy Mykeny – kolebkę naszej kultury. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami, cyklopimi oraz muzeum ze złotą maską władcy Myken.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja w hotelu.

4. DZIEŃ: 11.09.2020
Po śniadaniu przejazd w stronę Peloponezu. Postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany był od 602 r p.n.e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę między wyspami i kontynentami. Przejazd na zwiedzanie Starożytnego Koryntu, który był jednym z największych i najważniejszych państw-miast Grecji oraz ważnym centrum kultury i sztuki greckiej. Zobaczymy bemę Św. Pawła, który podczas swojej drugiej podróży misyjnej nauczał tu przez półtora roku i założył gminę chrześcijańską. Znane są jego listy związane z mieszkańcami miasta: Listy do Koryntian. Przejazd do hotelu w okolicy Delf. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

5. DZIEŃ: 12.09.2020
Śniadanie. W programie zwiedzanie Delf - jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, Skarbiec  Ateńczyków, zobaczymy gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi, Marmarię z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem, źrodło Kastalskie.
Przejazd do Kalambaki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

6. DZIEŃ: 13.09.2020
Śniadanie. Następnie przejazd do słynnych Meteorów. Zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim lub w 1 dużym. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne – wszystkie te rzeczy wyrabiane przez mnichów ascetów mieszkających pomiędzy skałami.
Przejazd do Verii (starożytna Berea). Przejazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

7. DZIEŃ: 14.09.2020
Po śniadaniu wyjazd do Kavalii (Neapolis) - miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej misyjnej podróży do Grecji. Następnie przejazd do Filipii (od której Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie). W Filipii św. Paweł ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim - św. Lidię.  Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miasta i więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Zobaczymy teatr rzymski, gdzie odbywały się walki gladiatorów, Via Egnatia. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

8. DZIEŃ: 15.09.2020
Śniadanie.  Przejazd do Salonik. To tutaj nauczał św. Paweł (Listy do Thessaloniczan). Zwiedzanie miasta: Biała Wieża - symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego, który dosiada swego konia Bucefała oraz pomnik  Filipa II. Następnie odwiedzimy Bazylikę św. Dimitrosa, posiadającą kaplicę z relikwiami świętego Dymitra. Objazd miasta: zobaczymy  Rotundę, pochodzącą z przełomu III i IV wieku i jest najstarszym zabytkiem Salonik. Przejazd na lotnisko w Salonikach. Wylot do Krakowa.

CENA od 3400 PLN + 150 euro
 
CENA ZAWIERA:
•    Przelot samolotem rejsowym
•    transport komfortowym autobusem na terenie Grecji
•    9 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 190 euro)
•    śniadania, obiadokolacje
•    ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
•    koszty zwiedz. wg programu
•    opiekę duchowa Kapłana
•    wykwalifikowany przewodnik z jęz. polskim
 
CENA NIE ZAWIERA:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezygnacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, systemu Tour Audio Guide - 150 euro płatne w Grecji u lokalnego kontrahenta,
•    ewentualnej dopłaty do pokoju 1–osobowego 190 euro
•    obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł
•    dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z Biurem Podróży
•    dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z Biurem Podróży
•    wycieczki fakultatywnej – rejs statkiem i zwiedzanie dwóch greckich wysp: Hydry i Spetses 38 euro

 

 

 

 

 

CENA od 3400 PLN + 150 euro

 
CENA ZAWIERA:
•    Przelot samolotem rejsowym
•    Transport komfortowym autobusem na terenie Grecji
•    9 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą – 190 euro)
•    Śniadania, obiadokolacje
•    Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
•    Koszty zwiedz. wg programu
•    Opiekę duchowa Kapłana
•    Wykwalifikowany przewodnik z jęz. polskim
 
CENA NIE ZAWIERA:
•    Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezygnacji, lokalnych przewodników, opłat miejscowych, systemu Tour Audio Guide - 150 euro płatne w Grecji u lokalnego kontrahenta,
•    Ewentualnej dopłaty do pokoju 1–osobowego 190 euro
•    Obowiązkowa opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł
•    Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z Biurem Podróży
•    Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z Biurem Podróży
•    Wycieczki fakultatywnej – rejs statkiem i zwiedzanie dwóch greckich wysp: Hydry i Spetses 38 euro

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.


                                         

 

     
Termin dla grup zorganizowanych ustalamy indywidualnie od 3400 pln + 150 euro Na zapytanie